عنوان کامل پایان نامه :

 راهکار های توسعه گردشگری در حوزه آبخیز رود دوهزار تنکابن

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

انواع آلودگی

آلودگی زیست محیطی، انواعی دارند که مهمترین آنها عبارتند ازآلودگی های هوا،آب ،خاک ،صورت، شیمیایی و هسته ای (قوام ، میرعظیم،1378،4)،که در این قسمت به تعریف آلودگی خاک می پردازیم.

 

2-8-3-1- آلودگی خاک

خاک سطحی ترین قسمت پوسته زمین می باشد که ادامه حیات گیاهان و حیوانات را ممکن می سازد و از ارکان تولید مواد اولیه بعضی وسابل مورد نیاز زندگی بشر به شمار می رود به گونه ای که آلودگی آن حیات همه موجودات را به خطر خواهد انداخت ( تقی زاده انصاری ، مصطفی،1376،77).

آلودگی خاک علل و عوامل مختلفی دارد که از آن جمله می توان به وجود زباله های سخت و تجزیه نا پذیر یا کم تجزیه پذیر، بهره گیری از سموم دفع آفات نباتی و باران های اسیدی تصریح نمود. زباله ها از مهم ترین منابع آلوده کننده خاک ها محسوب می شوند و می توانند به داخل زمین نفوذ کنند و منابع آبی را نیز آلوده کنند. این در حالی می باشد که همه کشورهای پیشرفته زباله ها را طلای کثیف می نامند و با بازیافت و تولید کمپوست به زباله ها ارزش افزوده می دهند و اجرای این طرح برای تمامی کشورها امری الزام می باشد.

 

2-9- عناصر اصلی در ساختار صنعت گردشگری

،هواپیماو کشتی. شامل انواع روش های انتقال مسافران از قبیل جاده،خط آهن : حمل و نقل

مهمانپذیری(اقامت): شامل انواع روش های اسکان و منزل دادن مسافران و تهیه آذوقه و لوازم مورد نیاز

شامل انواع روش ها و برنامه ها برای جلب توجه و علاقه گردشگرها. جذابیت های گردشگری:

واسطه ها(زنجیره های توزیع).

مجموعه این اجزا ،دارایی ها یا منابع توریستی یک کشور را تشکیل می دهند و زمانی که در کنار هم شکل گرفتند ، آن را محصول گردشگری می نامند. این محصولی می باشد که مسافران خواهان خرید آن هستند. مانند همه محصولات ، محصولات گردشگری نیز تنوع زیادی دارند و می توان آن را به روش های جالب  و متفاوتی که مورد علاقه و درخواست مشتریان می باشد تولید و عرضه نمود . چنین محصولی می تواند گذراندن یک تعطیلات در کنار ساحل دریا یا کوهستان ،نگاهی به گذشته یک کشور، دیدن حیات وحش و یا یک تور خرید باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

 این پژوهش در صدد پاسخگویی  به سؤالات اساسی زیر می باشد :

آیا با افزایش امکانات رفاهی و سکونتی و بخش خدمات، می توان منطقه مورد مطالعه را به صورت قطب گردشگری در آورد واشتغال زایی را رونق داد؟

 

راهکار های مناسب جهت توسعه گردشگری در منطقه مورد مطالعه کدام می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد

پاسخ دهید