راهکار های توسعه گردشگری در حوزه آبخیز رود دوهزار تنکابن

قسمتی از متن پایان نامه :

اوضاع اقتصادی تنکابن

نوع معیشت ، سبک زندگی آدمی را می سازد. چنانچه نوع معیشت کشاورزی موجب زندگی یکجانشسنی و دامپروری، اکثرأ موجب کوچ نشینی و صنعت و تجارت باعث پیدایش زندگی کاری و صنعتی می گردد.

زندگی و معیشت مردم تنکابن نیز امروز بر اساس چند رشته کشاورزی ، دامپروری ، صنایع دستی روستایی و شهری و زندگانی شهرنشینی استوار می باشد. کشاورزی و باغ‌داری اساس اقتصاد شهرستان تنکابن را تشکیل می‌دهد. آب کشاورزی شهرستان تنکابن از رودها و چشمه تأمین می گردد و محصولات کشاورزی آن برنج، گندم، جو، سبزیجات، تره بار، گل گاوزبان، گیاهان زینتی، چای، مرکبات، کیوی، فندق، گردو، گلابی، سیب، آلو، آلوچه و انجیر هستند.باغ های متعدد مرکبات در سرتاسر ناحیه تنکابن پراکنده هستندو انواع مرکبات، برنج، چای و کیوی مهم‌ترین صادرات این شهرستان را تشکیل می دهند.در سال های اخیر با پیشرفت صنعت ، بعضی رشته های معیشتی از قبیل اقتصاد تجاری و صنایع رونق پیدا کرده و این امر موجب به وجود آمدن طبقات جدید و منابع درآمد تازه در خانواده ها شده می باشد. منابع اقتصادی منطقه تنکابن به گونه کلی متکی بر زراعت و باغداری و دامپروری می باشد و در کنار آن پرورش کرم ابریشم، زنبورداری،ماهیگیری ، مرغداری نیز رواج دارد. سایر رشته های فعال در زمینه اقتصادی عبارت می باشد از : صنایع دستی ، کنسرو سازی، قایق سازی، پلاستیک سازی ، جوراب بافی، استخراج منابع زیرزمینی و نیز بخش خدمات (حببیب الله مشایخی،1380،322 )..درضمن این شهرستان یکی ازمهمترین تولیدکنندگان گل وگیاه در استان می باشد که سالانه مقدارزیادی ازآن به کشورهای حاشیه دریای خزر وآسیای میانه صادرمی گردد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 این پژوهش در صدد پاسخگویی  به سؤالات اساسی زیر می باشد :

آیا با افزایش امکانات رفاهی و سکونتی و بخش خدمات، می توان منطقه مورد مطالعه را به صورت قطب گردشگری در آورد واشتغال زایی را رونق داد؟

 

راهکار های مناسب جهت توسعه گردشگری در منطقه مورد مطالعه کدام می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد

پاسخ دهید