راهکار های توسعه گردشگری در حوزه آبخیز رود دوهزار تنکابن

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

راه های ارتباطی تنکابن

1- جاده چالوس: مسیر دسترسی به تنکابن از راه جاده تهران – چالوس 240 کیلومت بوده و با افتتاح پروژه 4 آزاد راه تهران – شمال که به طول حدود 21 کیلومتر از مرزن آباد، روستای سی نوا به چالوس افتتاح شده، طول این مسیر به یک ساعت کاهش یافته می باشد، وجود 4 تونل، 4 دستگاه پل به طول حدود 1100 متر، 4 دستگاه پل خاص به طول 263 متر، 2 تقاطع غیرهمسطح و 34 دستگاه پل و آب روهای مسیر از ویژگی های مهم فاز چهارم آزادراه تهران- شمال به شمار می رود.

– جاده قزوین- الموت تنکابن: این پروژه در دو قسمت شامل 62 کیلومتر تا روستای شهرک الموت و 90 کیلومتر از الموت تا شهرستان تنکابن در استان مازندران اجرا می گردد که تا کنون حدود 60% آن به پایان رسیده می باشد .

 

3-1-7- پوشش گیاهی و جانوری در تنکابن

پوشش گیاهی تنکابن مشتمل می باشد بر: توسکا، شمشاد، بلوط، مَمْرَز، کرات، لیلکی، چنار، ارار (ایلان)، اربه (خرمالو)، گردو، ازگیل، کنس، زرشک کوهی، سفید پلت، ملج، افرا، راش، ون یا زبان گنجشک، گون، گل گاوزبان و مراتعی برای چرای دام.

از جانوران نیز دارای یوز(از جانوران در حال انقراض در منطقه) ، پلنگ، سبچه خزری، کل ،گرگ، پلنگ، روباه ، شغال ، گراز ، خوک، جوجه تیغی ، سمورآبی ، فوک خزری ، لاک پشت ، گربه وحشی و بسیاری دیگر از حیوانات. و پرندگانی همچون عقاب ،قرقاول، خوتکا ، قمری، اردک هوایی، قِرقی، قوش ، کبک ، لک لک،کولی خوری و انواع بسیار زیادی از دیگر پرندگان می باشد که گاهی حتی آنها زنده گرفته شده ودر بازارهای محلی به فروش می رسند،در نیمی از سال نیز رودخانه چشمه کیله پذیرای بیش از ۳۰۰۰ کاکایی (مرغ دریایی) می‌باشد که این رودخانه در فصول سرد از مهمترین زیستگاههای کاکایی ها به شمار می رود. در دریا و رودهای آن انواع ماهی پیدا نمود می گردد، مانند ازون برون، آزاد،سفید ، قزل آلا،کفال و کپور،کلمه،کولی ، اردک ماهی، زردک (زرد پر)،اسپیلی(نوعی گربه ماهی که از غذاهای اصلی ماهیان خاویار در شمال کشور می باشد) وانواع دیگری از ماهیان دریایی.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

 این پژوهش در صدد پاسخگویی  به سؤالات اساسی زیر می باشد :

آیا با افزایش امکانات رفاهی و سکونتی و بخش خدمات، می توان منطقه مورد مطالعه را به صورت قطب گردشگری در آورد واشتغال زایی را رونق داد؟

 

راهکار های مناسب جهت توسعه گردشگری در منطقه مورد مطالعه کدام می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد

پاسخ دهید